Zlaté duo z ME v Paříží v thajském boxu je z Trutnova

22.01.2018 22:22

Další velký úspěch si připsala česká reprezentace v thaiboxu. Na mistrovství Evropy, které se konalo v Paříži, vybojovali čeští bojovníci hned pětici cenných kovů, z toho tři zlaté. Evropského šampionátu se zúčastnilo osmadvacet zemí, z České republiky reprezentovalo šest závodníků. Válel zejména Jakub Klauda, který turnajem prošel bez jediné porážky.

Tři zlaté medaile a dvě bronzové. Takovými úspěchy se nově může pochlubit česká reprezentace v muay thai, která v sobotních finálových zápasech na mistrovství Evropy zářila. Zlatou medaili z loňského ME v Chorvatsku obhajoval Jakub Klauda a i letos ukázal, že na turnaji není náhodou. Ve své kategorii do 91 kilogramů prošel bez jediné porážky a ani v samotném finále, kde narazil na Turka Serdara Eroglua, nezaváhal.

Jakub Klauda ( CZE ) si vylosoval Jakoba Stybena ( DEU )  nad kterým ve velmi vyrovnaném zápase opět zvítězil a potvrdil tak svoji nadvládu. Především po fyzické stránce neměl německý soupeř opět šanci, i když po technické se mu dařilo o trochu lépe. Tvrdost a přesnost Jakuba, ale rozhodla a vítězství 30 - 27 nenechalo nikoho na pochybách. Do finále nastoupil Jakub Klauda proti Tureckému reprezentantovi Serdar Eroglu ( TUR ) , který si v semifinále poradil se Švédským reprezentantem Wasim Elkassem ( SWE ). Finále, které se konalo v sobotu 21.10. v podvečerních hodinách bylo z počátku velmi opatrné. Turecký reprezentant v prvním kole dominoval a nenechal nic zadarmo ( 10 - 9 pro Serdara Eroglu ). V druhém kole převzal otěže Jakub a vracel stejnou mincí. Přesné a dlouhé boxerské kombinace zavřené klinčem a kolenm bylo ukončeno i 2 x počítáním Turka. Třetí kolo bylo již pouze pojistkou. Jakub si hlídal střed ringu a tlačil soupeře do defenzívy. Krásné vítězství a titul mistra Evropy ve váhové kategorii - 91 Kg.

Úspěšní byli také junioři. Titul mistra Evropy vybojoval Andreas Čehovský (do 71 kg) a Matěj Trčka (do 63,5 kg). Ke zlatým medailím přidali do sbírky i dvě bronzové Lucie Aubrechtová (do 45 kg) a Štěpán Guba (do 67 kg). „Výjezd českých reprezentantů považuji za velmi úspěšný. Nejvíce si ceníme odrazu práce s mládeží, které se v posledních letech naše asociace pečlivě věnuje,“ zhodnotil prezident České Muaythai Asociace Petr Ottich a dodal: „Chtěl bych vyzdvihnout také práci trenérů reprezentace Jaroslava Hodiny a Jiřího Mejstříka, kteří nesou na výsledcích reprezentace velký podíl. Jejich dlouhodobá aktivní činnost v přípravě celého týmu je tím pravým důkazem.“