Trutnov má vícemistra světa v thajském boxu - je to Jakub Klauda

22.07.2017 14:47

Od 3 -12.5.2017 se konalo  v Běloruském Minsku MS - IFMA World Muaythai Championships 2017. Výprava České reprezentace byla posílena i Jakuba Klauda, který se může pyšnit titulem z ME z roku 2016 ve váze - 86 Kg. Nyní ovšem nastoupil ve váhové kategorii - 91 Kg.

V prvním zápase  se náš reprezentant utkal s ruským bohatýrem Evgeny Nikitin. Pomalý začátek, kdy se vše rozjelo až ve druhém kole, kde Jakub začal získávat převahu. Vše bylo dovršeno ve třetím kole kdy byl Nikitin 2 x počítám po neskutečném tlaku na který nedokázal odpovědět, následně byl počítán i Jakub, ale to ho řádně motivovalo, aby dílo zkázy dokonal a poslal Evgeny Nikitina do třetího a tím i posledního počítání. Zápas se sice dostal do třetího kola, ale to se nedokončilo.

Ve druhém zápase se postavil Jakub reprezentantovi z Íránu - Sina Karimian, který v prvním kole měl volný los. Nástup do zápasu měl Karimian rychlý a po několika výměnách sevřel Jakuba do klinče, kde mu poslal několik kolen do slabin. Jakub byl tak trochu nesmyslně odpočítán. Toto se opakovalo ještě několikrát až Jakubovi praskl úchyt suspenzoru. Ten mu musel být vyměněn mimo ring ( náhradní suspenzor mu byl zapůjčen od německé reprezentace ). V druhém kole se Jakub řádně naštval a provedl několik čistých kombinací, které poslali Karimiana do prvního počítání. Netrvalo to ani 20 vteřin a Jakub poslal Írance do druhého počítání, kdy rozhodčí celý zápas ukončil ve prospěch našeho reprezentanta. Íránec celou situaci nechtěl pochopit, že je konec a proto z ringu odešel aniž by se pozdravil. Jakub se dostal do finále, kde ho čekal jeden z nejtěžších soupeřů a světová extratřída Běloruský reprezentant Dzianis Hancharonak.

Bělorus Dzianis Hancharonak prošel na druhé straně pavouku jako nůž máslem. Nejprve na hlavu porazil tureckého reprezentanta Batmas Olcay a následně i německou hvězdu Jakoba Stybana - ( kterého Jakub Klauda také porazil v dubnu na SOUBOJI TITÁNŮ ). Nyní stál proti našemu reprezentantovi, kdy všechny statistiky jasně hovořily ve prospěch Bělorusa.

 

Jakub nastoupil do zápasu velmi dobře, ale byla znát nervozita a snad i trochu respekt. Hancharonak výborně kopal low kick a Jakub dobře kontroval rukama. V druhém kole Jakub nastoupil jako lev a rozhodně neměl žádný respekt ze svého soupeře. Hancharonak předvedl několik výborných přehozů a opět tvrdé low kicky. Třetí kolo bylo velmi vyrovnané a i Bělorus byl překvapen co všechno Jakub vydrží a jakým způsobem je schopen vracet údery. Dle rozhodčích jsme všechny kola těsně prohrály a tak výsledek 27 : 30 a prohra ve finále MS není žádnou ostudou, ale velkou zkušeností. Gratulace.