MČR v Muaythai

03.03.2017 10:18

25.2.2017 se konalo další kolo MČR - C.M.T.A.. Na 30 zápasů pod plnými pravidly muay-thai a oddíl HIGHLANDERS s "juniory" Matějem Trčkou a Štěpánem Brožkem slavil - jedno vítězství a jednu porážku.

První nastoupil na do zápasu Matěj Trčka a jeho soupeř nebyl nikdo jiný než Luděk Greguš se kterým prohrál těsně na body ( 2:1 ) na HIGHLANDERS NIGHT V. v Trutnově a tak se konal jakýsi re-match. 

-61,24kg - Luděk Greguš -18let - Aplik Muay Thai vs Matěj Trčka - 17 let - HIGHLANDERS SPARTAK Trutnov

Nebylo na co čekat a tak oba borci vědomi si vyrovnaných sil to rozjeli na plné obrátky hned od úvodního gongu. V postoji lepší Trčka a v klinči Greguš. Výměna střídá výměnu a musíme uznat, že zápas byl opravdu hodně vyrovnaný a plný akce z jedné či druhé strany. Více aktivity nakonec předvedl Matěj a tak ve finále zvítězil u všech rozhodčích 3:0 na body. Velkým potěšením pak byla slova chvály od prezidenta asociace Petra Otticha, který vyzvedl tento duel a pochválil oba borce za předvedený výkon.

- 69,85kg  Jiří Absolon  ThaiBoxing Gym Zlín 18let vs Štěpán Brožek  - 17 let - HIGHLANDERS SPARTAK Trutnov

Štěpán se svědomitě připravoval na zápas. Bohužel v den zápasu ho schvátila nemoc, ale přesto nastoupil. Štěpán umí velmi dobře pracovat v tréninku, ale dané kombinace není schopen prodat v zápase - což se ukázalo i nyní. Absolon byl několikrát trefen velmi dobře zasažen Brožkem, ale v porovnání s aktivitou soupeře to byl pouze výkřik do tmy. Bohužel další prohra a snad poučení pro Štěpána, že musí poslouchat taktiku trenérů.