Jakub Klauda se umístil na "Sportovec Královéhradeckého kraje 2016"

03.04.2017 20:25

Jakub Klauda z oddílu HIGHLANDERS SPARTAK TRUTNOV se zúčastnil slavnostního vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje, které se uskutečnilo v KC Aldis v Hradci Králové 28. března 2017. Bylo zde vyhodnoceno 57 úspěšných sportovců, kolektivů, trenérů, instruktorů a značkařů. Výběr sportovců a osobností byl proveden z 86 návrhů zaslaných jakoukoliv fyzickou nebo právnickou osobou, a to výběrovou komisí, která byla složena z řad funkcionářů a mediálních partnerů.

               Jakub byl nakonec vybrán ze 17-ti sportovců do úzkého profilu oceněných sportovců a skončil na 8.místě z deseti vybraných sportovců. Můžeme si myslet, že by měl rozhodně na lepší umístění, ale berme to tak, že thajský box není ještě stále vnímán a zakořeněn tak jako tradiční olympijské sporty ač jeho výkon z ME jediné světové organizace I.F.M.A. byl vynikající. Je to velký úspěch nejen pro domácí oddíl, ale i pro C.M.T.A. jako střešní organizaci tohoto sportu.

               Složení komise: Jiří Pekař, Jiří Jirsa,Libor Šnajdr, Jaroslav Frýda, Pavel Černý, Bohdan Kratěna, Jiří Morávek, Jiří Tůma, Lucie Balášová, Helena Rezková, Eva Víšková, Rudolf Cogan, Josef Donát, Josef Kolář, František Karlík, Jiří Studený.

               Sportovec roku Královehradeckého kraje se konalo již po dvacáté šesté. První ocenění proběhlo již v roce 1976 a v dnešní podobě probíhá anketa od roku 2008.