Jakub Klauda se stal králem trutnovských sportovců

22.07.2017 14:43

Úřadující mistr Evropy v thajboxu Jakub Klauda je novým králem trutnovských sportovců. Čtyřiadvacetiletý reprezentant Jakub Klauda z oddílu HIGHLANDERS SPARTAK TRUTNOV, který vybojoval titul ve váze do 86 kg na loňském šampionátu v chorvatském Splitu, ovládl hlavní kategorii Sportovních cen města Trutnova za rok 2016. Jeho ocenění i další návrhy sportovní komise schválilo zastupitelstvo na svém jednání 2.5.2017.

Trutnovský bojovník na trůnu střídá plavkyni Martinu Elhenickou a jeho úspěch je o to zajímavější, že mu ocenění podařilo získat v olympijském roce, ačkoliv thajský box zatím nefiguruje na seznamu olympijských sportů. Trutnov měl na Hrách v Riu svého zástupce - běžkyni Evu Vrabcovou Nývltovou, ale ta sbírku svých čtyř prvenství v anketě (všechny získala za úspěchy na lyžích) tentokrát nerozšířila.

V osmnáctileté historii oceňování sportovců městem je to teprve potřetí, co nejprestižnější kategorii vyhrál zástupce bojových sportů. V roce 2003 anketu ovládl boxer Luboš Velecký a rok 2008 přinesl cenu karatistce Zuzaně Hepnarové.

„Vůbec jsem to nečekal, protože přeci jenom v Trutnově jsou i sportovci na kvalitativně vyšší úrovni, takže jsem byl dost překvapený. Zároveň jsem ale rád, protože je to dobrá reklama hlavně pro náš sport a je to známka toho, že se stále víc dostáváme do povědomí lidí,“ reagoval na ocenění Jakub Klauda, jenž zrovna dnes odlétá do Minsku na mistrovství světa.

K anketnímu vítězství fightera z oddílu Highlanders Spartak Trutnov kromě již zmíněného evropského titulu, který dobyl po výhrách nad Bělorusem, Švédem a Rusem, přispěly i další úspěchy z vrcholných mezinárodních a národních soutěží jako jsou Hanuman Cup v Bratislavě, Pretorian Fight Night v Pardubicích a Hihghlanders night V.

Jakub se také účastnil krátkého rozhovoru pro Český rozhlas Hradec Králové. ZDE