Jakub Klauda má medaili ze světových her ve Wroclawi

28.08.2017 20:32

Světové hry ( 20 - 30.7.2017 ) jsou druhou největším multi-sportovní akcí na světě po letních olympijských hrách. Do Wroclawi se sjelo na 3 500 sportovců z více jak 100 zemí z celého světa a utkali se ve více jak v 31 sportech. 65 českých sportovců ve 14 sportech se dokázalo do Wroclawi kvalifikovat a jeden z nich byl i Jakub Klauda za muay thai, který ve váhové kategorii - 91 Kg předvedl vynikající výkon a získal pro Českou republiku bronzovou medaili. Ohromný úspěch pro celou C.M.T.A.

Jakub se nejprve velmi dobře takticky vypořádal s Tureckým bojovníkem EROGLU Serdarem, kterého dokonce na konci třetího kola dostal po velmi podařené klinči do počítání. V druhém zápase čekal odpočatý Polský bojovník RADOSZ Lukasz, kterému nenastoupil Uzbecký soupeř pro zranění. Zpočátku vyrovnaný zápas, kdy Jakub hodně tvořil a tlačil, ale především závěr patřil našemu reprezentantovi. K velkému údivu vyhrál Polský bojovník a bohužel tato "fraška" v podání bodových rozhodčí zanechala hodně kyselou pachuť na výkonu I.F.M.A. bodových rozhodčích na tomto turnaji. V boji o bronz se Trutnovský reprezentant potkal se "starým" známým Německým reprezentantem STYBEN Jakub ( kterého na body porazil na jaře v profi zápase v Plzni ). STYBEN nastoupil ve velkém stylu a první kolo předvedl hodně fyzicky náročný boj plný tlaku a výměn. Jakub vědom si svých fyzických dispozic takticky vyčkával a ve 2 a 3 kole neponechal nic náhodě a Německého reprezentanta "uvařil" ve vlastní šťávě. Hodně fyzicky náročný zápas plný tvrdých výměn vyzněl jednoznačně lépe pro Jakuba a ten přiváží ze světových her krásné třetí místo.  Pozn. - Polský reprezentant byl natolik "dobitý" od Jakuba, že do finále nakonec ani nenastoupil ( což pouze dokazuje naše tvrzení ).

Velmi děkujeme především Jakubovi za jeho přístup k přípravě na tyto hry, jeho fanouškům, kteří neváhali a udělali vynikající atmosféru ( děkujeme Andrejko ), ale nesmíme zapomenout na trenéra Tomáše Matouška, který celý červenec driloval Jakubovi techniky a také sparing partnery :-) . Nesmíme zapomenout na náš svaz C.M.T.A. a společnost FIT - PRO.cz.