Pilotní projekt HIGHLANDERS NIGHT se konal v roce 2012 ve společenském centru UFFO. První ročník se nesl v duchu představení především našich domácích sportovců. Následující ročníky 2013, 2014, 2015, 2016 se již posunuly znatelně dále, kdy se stal součástí prestižní mezinárodní Super Ligy Series Muay-Thai. 

Pouze vybrané galavečery, pořádáné na uzemí ČR , jsou v daném roce vybrány pro kvalifikační kola. Highlanders Night představuje zápasy mezi českými bojovníky, ale také zápasy s mezinárodní účastí, přičemž účast zahraničních sportovců posunuje konkur, jako takový, o stupeň výš. Při této sportovní události se tak setkávají všechny úrovně sportovců, a to od juniorů a jejich prvních kroků při dobívání sportovních úspěchů až po ostřílené matadory mezinárodních kolbišť.

Galavečer v roce 2013 byl vysílán komerční CET 21. Tento mezinárodní galavečer se pomalými krůčky stává součástí sportovně - kulturního dění Královehradeckého kraje.

Cílem dosavadních ročníků bylo přiblížit tento dynamicky se rozvíjející sport našemu regionu a uspokojit tak poptávku po událostech tohoto rázu. Kladnou odezvou nám bylo již po třikrát beznadějně vyprodané společenské centrum  UFFO a také celková odezva na akci mezi občany našeho regionu. Cílem projektu v příštích letech je i nadále setrvat v seriálu Superligy Series Muay-Thai. Přibližovat tento atraktivní sport široké veřejnosti a z celé akce udělat nejen kvalitní sportovní zážitek, ale také společenskou událost. Umožnit naší začínajcí mládeži utkat se na prestižním galavečeru po boku mezinárodních reprezentantů a zahájit také start své sportovní kariery na domácí půdě a motivovat tak své vrstevníky ke sportovním výkonům. Zařazení  HIGHLANDERS NIGHT mezi nejsledovanější galavečery v ČR, k čemuž je slibně nakročeno.